Pościg za 13-latką na autostradzie. Nie udało się jej zatrzymać dopóki w aucie nie zabrakło paliwa

Świat
Pościg za 13-latką na autostradzie. Nie udało się jej zatrzymać dopóki w aucie nie zabrakło paliwa
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Politie

Holenderska policja ścigała w nocy 13-latkę, która uciekała samochodem na autostradzie w okolicach Leiderdorp. Dziewczynki nie udawało się zatrzymać, w końcu jednak w aucie zabrakło paliwa. Dziecko przewieziono na posterunek w Amsterdamie, gdzie czekali na nie rodzice.

Holenderska policja nie ujawnia zbyt wielu szczegółów dotyczących zdarzenia. Wiadomo, że 13-latka zabrała auto rodziców w poniedziałek wieczorem i ruszyła w trasę. Ok. godz. 19:10 policjanci zobaczyli, że za kierownicą samochodu na autostradzie A4 siedzi dziecko.

 

Patrole podjęły próbę zatrzymania uciekającej nastolatki, ale bezskutecznie. Dziewczynka jechała momentami z prędkością ponad 120 km/h.

 

W okolicach Leiderdorp auto dogonił funkcjonariusz Royal Netherlands Marechaussee na motocyklu, jednak zignorowała ona wszelkie znaki wzywające do zatrzymania się. Mundurowi dla bezpieczeństwa zamknęli dwa pasy ruchu autostrady, obawiając się, że nastolatka może doprowadzić do wypadku.

 

Zjechała na pobocze

 

Po 17 kilometrach w aucie w zabrakło paliwa i samochód zatrzymał się na poboczu. Policjanci wraz z 13-latką dojechali do najbliższej stacji benzynowej, by zatankować auto. Później dziewczynkę przewieziono na posterunek w Amsterdamie, gdzie czekali już jej rodzice. 

 

Policja nie ujawniła, dlaczego dziewczynka zabrała samochód rodzicom.. Nie jest również jasne, dzięki czemu dziewczynka tak dobrze radzi sobie za kierownicą; pomocne w prowadzeniu auta było pewnie to, że miało ono automatyczną skrzynię biegów. - Prawdopodobnie dziewczynka pilnie obserwowała to, jak jej rodzice kierują - powiedział rzecznik policji lokalnym mediom. 

 

Całe zajście skończyło się na pouczeniu. 13-latka opuściła komisariat z rodzicami. 

 

 

 

WIDEO: "Policyjny pościg za 20-latkiem. Poszukiwany wyskoczył z jadącego auta"

 

grz/dro/ unity.nu, omroepwest.nl, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie