Z nieważnym prawem jazdy jechał z prędkością ponad 150 km/h w obszarze zabudowanym

Polska
Z nieważnym prawem jazdy jechał z prędkością ponad 150 km/h w obszarze zabudowanym
skierniewice.policja.gov.pl

Policjanci ze Skierniewic zatrzymali do kontroli kierowcę z nieważnym prawem jazdy, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 157 km na godzinę. Mężczyzna został ukarany 500-złotowym mandatem i 10 punktami karnymi.

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka skierniewickiej policji, Justyna Florczak-Mikina, do zdarzenia doszło w niedzielę w miejscowości Podtrzcianna. To tam policjanci zatrzymali do kontroli alfę romeo, która jechała zdecydowanie za szybko.

 

Pomiar prędkości w terenie zabudowanym - gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km na godz. - pokazał 157 km na godz. Zatrzymanym do kontroli kierowcą był 23-letni mieszkaniec Rawy Mazowieckiej. Kiedy podał policjantom swoje prawo jazdy, okazało się, że dwa tygodnie temu straciło ono ważność.

 

Za przekroczenie prędkości mężczyznę został ukarany mandatem w wysokości 500 zł oraz 10 punktami karnymi. - Prawo jazdy zostało przesłane do starostwa rawskiego, w celu wydania stosownych decyzji administracyjnych o jego zatrzymaniu - dodała rzecznik.

 

luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie