Wyprzedzał radiowóz, przekraczając dozwoloną prędkość o 81 km/h

Polska
Wyprzedzał radiowóz, przekraczając dozwoloną prędkość o 81 km/h
KWP Lublin

28-letni obywatel Białorusi pędził z prędkością 131 km/h w terenie zabudowanym na DK2 we wsi Tłuściec (Lubelskie). Nie zauważył nawet, że wyprzedza policyjny radiowóz. Funkcjonariuszom tłumaczył później, że spieszył się do domu.

Młody Białorusin wpadł na nieoznakowany radiowóz w niedzielę około godz. 8:00. Policjanci bialskiej drogówki byli zaskoczeni, gdy z dużą prędkością zaczął ich wyprzedzać inny samochód. Poczynania 28-latka uwiecznili na wideorejestratorze.


Mężczyzna jechał 131 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o 81 km/h. Został ukarany mandatem. Zatrzymano mu również prawo jazdy.


W tej samej miejscowości, godzinę później, policjanci zatrzymali kierowcę lexusa, który przekroczył dozwoloną prędkość o 65 km/h. Za kierownicą auta siedział również obywatel Białorusi. 51-latek na dodatek nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Został ukarany wysoką grzywną.

 


Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

grz/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie