Kierowca maserati pojechał za karetką korytarzem życia. Usłyszał wyrok

Polska
Kierowca maserati pojechał za karetką korytarzem życia. Usłyszał wyrok
Polsat News, Zdj. ilustracyjne

Ośmiomiesięczny zakaz prowadzenia pojazdów i 1500 zł grzywny - taki wyrok usłyszał kierowca maserati, który na trasie Szczawnica-Krościenko "podpiął się" pod jadącą na sygnale karetkę pogotowia.

Do bulwersującego złamania prawa doszło w październiku.

 

- Mężczyzna, żeby ominąć korek poruszał się za jadącą na sygnale karetką pogotowia. Pomimo zwrócenia uwagi przez kierowcę karetki mężczyzna nie zaprzestał kontynuowania jazdy korytarzem życia, jaki tworzyli pozostali uczestnicy ruchu drogowego w celu bezpiecznego przejazdu karetki. Ponadto kierujący niejednokrotnie stworzył zagrożenie bezpieczeństwa dla pojazdów jadących z naprzeciwka, których kierowcy próbując włączyć się do ruchu po przejechaniu pojazdu uprzywilejowanego zmuszeni byli gwałtownie hamować - relacjonował w piątek rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

 

Pirat drogowy to 46-latek z powiatu nowotarskiego. Przed sądem odpowiadał za szereg wykroczeń, m.in. zakaz wyprzedzania na skrzyżowaniu, zakaz wyprzedzania pojazdu uprzywilejowanego w obszarze zabudowanym, cofanie na moście oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

bas/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze