Winnicki liderem listy Konfederacji do PE w okręgu podlaskim i warmińsko-mazurskim

Polska
Winnicki liderem listy Konfederacji do PE w okręgu podlaskim i warmińsko-mazurskim
Polsat News

Założyciel i prezes Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki będzie liderem listy Komitetu Wyborczego Wyborców Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy w wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Winnickiego zaprezentowano w środę przed południem podczas konferencji prasowej w centrum Białegostoku. Po południu spotkanie z Winnickim ma się odbyć w Ełku (Warmińsko-Mazurskie).

 

Winnicki mówił, że okręg, z którego startuje "jest ogromny". - To nie tylko Białystok i Olsztyn, ale i Elbląg i Hajnówka znajdują się w tym naszym okręgu wyborczym - dodał. Zapowiedział, że podjął wyzwanie i będzie chciał na tym terenie zmobilizować wszystkich "zwolenników niepodległej Polski".

 

- To jest najważniejsza rzecz - w dobie, kiedy próbuje się nam narzucać z Brukseli politykę gospodarczą, politykę dotyczącą państwa prawa, chociażby w obszarze sądownictwa, kiedy forsuje się rozwiązania kulturowe, ideologiczne, mamy teraz ofensywę środowisk LGBT i tym podobnych, w tym momencie trzeba mocnego, zdecydowanego głosu, patriotycznego, niepodległościowego i takim głosem jest koalicja Korwin Braun Liroy Narodowcy - powiedział Winnicki.

 

"Wszelkie mniejszości mają zagwarantowane swoje prawa"

 

Pytany, jak Konfederacja odnosi się do mniejszości zamieszkujących zarówno Podlaskie, jak i Warmię i Mazury, Winnicki powiedział, że "wszelkie mniejszości narodowe w Polsce  mają zagwarantowane swoje prawa i my się z tego cieszymy". - Polska jest dobrym przykładem na terenie Europy Środkowo-Wschodniej poszanowania praw mniejszości kulturowych, językowych, szkolnych i my jesteśmy za uszanowaniem tego status quo - dodał Winnicki.

 

Przypomniał też podczas konferencji, że koalicja powstała na przełomie roku i - w jego ocenie - "już zyskuje bardzo dobrą dynamikę wyborczą". Powiedział, że koalicja "idzie po trzeci wynik". - W całym kraju będziemy bili się o to, żeby nie tylko wprowadzić naszych reprezentantów do Europarlamentu, ale żeby w tym świecie "duopolu PO-PiSowego" zrobić naprawdę trzeci wynik, żeby być trzecią siłą nie tylko w Parlamencie Europejskim, ale i w parlamencie polskim na jesieni - mówił Winnicki.

 

Powiedział, że kampania dopiero się rozpoczyna. Pełna lista kandydatów będzie zaprezentowana podczas konwencji Konfederacji, która odbędzie się 7 kwietnia w Warszawie. Winnicki mówił, że postara się odwiedzić każdy powiat.

 

Lisiecki i Sawicki na liście

 

Na konferencji prasowej zaprezentowano też dwóch innych kandydatów, którzy będą startować z okręgu podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. To szef podlaskich struktur partii Korwin Marcin Sawicki oraz lider Ruchu Narodowego w Warmińsko-Mazurskim Piotr Lisiecki.

Lisiecki mówił, że w kampanii chce zwrócić uwagę na połączenia drogowe między dwoma województwami. Podał przykład, że podróż z Olsztyna do Białegostoku zajęła mu blisko pięć godzin, czyli dwa razy dłużej niż do Warszawy. Dlatego chce, aby Polacy mogli "podróżować do siebie w miarę szybko".

 

Sawicki natomiast w swojej kampanii chce postawić na interesy Polski, ale też, żeby "ustandaryzować" unijne rozwiązania np. w dopłatach dla rolników.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie