Zaatakował nożem 21-latka, bo ten nie chciał go poczęstować papierosem

Polska
Zaatakował nożem 21-latka, bo ten nie chciał go poczęstować papierosem
Pixabay.com/tatlin/Zdj. ilustracyjne

Policjanci zatrzymali 38-latka, który w nocy na stacji benzynowej w Warszawie ranił nożem 21-latka. Zaatakował młodego mężczyznę, bo ten nie chciał go poczęstować papierosem.

Tuż po północy policjanci otrzymali informację o agresywnym 38-latku, który zaatakował 21-latka na jednej ze stacji benzynowych. Napastnik miał wyjąć nóż i ranić nim twarz młodego mężczyzny. Jak się potem okazało 38-latek zaatakował, ponieważ ten nie chciał mu dać papierosa.

 

- Pokrzywdzony 21-latek z raną ciętą trafił do szpitala. Podejrzany nie zdążył oddalić się z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany i przewieziony do komendy przy ulicy Żeromskiego - poinformowała asp. Kamila Szulc z żoliborskiej komendy

 

Przeprowadzono badanie alkomatem, które wykazało, że mężczyzna ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a po wytrzeźwieniu został przewieziony do prokuratury, a następnie do sądu. Sędzia postanowiła o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztowania na miesiąc.

 

- Napastnik odpowie za uszkodzenie ciała oraz narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - mówi policjanta. Grozi mu do 5 lat więzienia.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie