"Może pani wychować olimpijczyków i dostać premię". Rada senatora Porozumienia dla lewicowej polityk

Polska

Rosną emocje wokół sporu nauczycieli z rządem. Senator Porozumienia Andrzej Stanisławek przekonywał w programie "Polityka na Ostro", że nauczyciele będą korzystać z "piątki Kaczyńskiego". Katarzyna Piekarska z SLD zaintrygowana zapytała, w jaki sposób, bo "dziecka już nie zrobi", na co usłyszała odpowiedź Stanisławka: - Może pani wychować olimpijczyków. Dostanie pani premię za olimpijczyka.

- Mają grupy zawodowe prawo protestować, owszem są rozbudzone nadzieje społeczne na wyższe zarobki. I proszę zobaczyć, jak te zarobki szybko rosną - przekonywał senator Andrzej Stanisławek.

 

- Nauczycielskie? - zapytała prowadząca program Agnieszka Gozdyra.


- Rosną wszystkie zarobki w Polsce - odparł Stanisławek.

 

Na uwagę, że pensje nauczycielskie rosną po prostu wolniej niż inne, wyjaśnił: - Ale powiedziała pani rzecznik rządu, że nauczyciele też będą korzystać z "piątki Kaczyńskiego".


Wyjaśniał, że zapłacą mniej podatków - młody nauczyciel do 26 roku życia zapłaci "zerowy" PIT.

 

"Błagam, niech pan będzie poważny"


- No, ale nauczyciel w takim wieku jak ja, kolejnego dziecka sobie już nie zrobi. Błagam, niech pan będzie poważny - apelowała Katarzyna Piekarska.


- Zgadzam się z panem w jednym, że jesteście przewidywalni. Przewidywalni jesteście w tym, że zrobicie absolutnie wszystko, żeby nie oddać władzy. Jesteście w stanie zadłużyć to państwo absurdalnie - stwierdziła polityk lewicy.


- Może pani wychować olimpijczyków. Mamy bardzo wielu fantastycznych olimpijczyków, dostanie pani premię za olimpijczyka - zaproponował Piekarskiej senator Porozumienia.

grz/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie