Sejmik mazowiecki: 50 mln zł na lotnisko w Modlinie

Polska
Sejmik mazowiecki: 50 mln zł na lotnisko w Modlinie
Polsat News

Podczas wtorkowych obrad sejmiku województwa mazowieckiego radni zdecydowali o dokapitalizowaniu portu lotniczego Warszawa-Modlin kwotą 50 mln zł.

- Moim zdaniem jest to duże osiągnięcie rozwojowe, a przede wszystkim jest to duża szansa dla ludzi, którzy podróżują z tego lotniska po całej Europie, ale też szansa dla tych gmin i powiatów, które funkcjonują w najbliższym otoczeniu lotniska - przekonywał marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik podczas wtorkowej sesji sejmiku.

 

- Już dzisiaj udało się stworzyć kilka tysięcy miejsc pracy wokół tego portu lotniczego - dodała.

 

Marszałek przypomniał, że na lotnisku dotychczas zainwestowano z pieniędzy publicznych ponad 450 mln zł. Zwrócił też uwagę, że ze względu na ciągłość projektów unijnych Modlin musi działać i rozwijać się do co najmniej 2022 roku.

 

Otrzymane z budżetu Mazowsza wsparcie lotnisko w Modlinie ma przeznaczyć m.in. na realizację przedsięwzięć inwestycyjno-remontowych.

Lotnisko w Modlinie działa od 2012 roku i obsługuje regularne rejsy irlandzkiego przewoźnika Ryanair. W 2018 roku z usług tego portu skorzystało ponad 3 mln pasażerów.

maw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie