CBA zatrzymało biznesmena obiecującego odrolnienie 10 ha przy lotnisku Modlin

Polska
CBA zatrzymało biznesmena obiecującego odrolnienie 10 ha przy lotnisku Modlin
cba.pl/

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało biznesmena, który za łapówki obiecywał odrolnienie 10 ha ziemi rolnej przy lotnisku w Modlinie na działki pod inwestycje - powiedział Piotr Kaczorek z CBA. Mężczyzna miał powoływać się na wpływy w jednym z samorządów Mazowsza.

Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura powiedział, że zatrzymania biznesmena spod Warszawy dokonali agenci z lubelskiej delegatury CBA; przeszukali też podwarszawskie mieszkanie biznesmena.

 

Według ustaleń agentów CBA z Lublina za obietnicę korzyści majątkowej - kilkuset tysięcy złotych - biznesmen miał podjąć się pośrednictwa przy doprowadzeniu do zmian w planie zagospodarowania przestrzennego i przekształcenia ok. 10 hektarów działek rolnych na inwestycyjne. Teren leży tuż przy porcie lotniczym Modlin, a zatrzymany obiecywał, że plan będzie pozwalał na zabudowę m.in. hotelową.

 

Kaczorek przypomniał, że do zaistnienia przestępstwa powoływania się na wpływy nie jest konieczne faktyczne posiadanie takich wpływów.

 

- Wystarczy, że podejrzany na takie wpływy się powołuje lub utwierdza w ich istnieniu - powiedział Kaczorek.

 

Całe działanie mężczyzny było odpowiednio uprawdopodobnione i stwarzało wrażenie rzeczywistych możliwości takich wpływów zatrzymanego przez CBA. Delegatura w Lublinie dalej będzie sprawdzała, czy była to fikcja, czy wpływy były faktyczne.

 

Zatrzymany trafi do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, wraz ze zgromadzonymi przez CBA materiałami z operacji. Zatrzymany powinien tam usłyszeć od prokuratora zarzuty korupcyjne.

 

Według mediów - Magazynu Śledczego Anity Gargas - chodzi o Marka M., "byłego prezesa dawnej sieci sklepów".

maw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie