55 ton niebezpiecznych odpadów w kopalni. Policja zatrzymała cztery osoby

Polska
55 ton niebezpiecznych odpadów w kopalni. Policja zatrzymała cztery osoby
świętokrzyska policja

Funkcjonariusze Policji w Kielcach zapobiegli procederowi składowania niebezpiecznych odpadów. Materiały miały zostać zakopane na terenie jednej z kopalni w woj. świętokrzyskim. Służby ustalają w jakim stopniu mogły one wpłynąć na stan środowiska.

W czwartek przed południem policjanci z Kielc dotarli do informacji dotyczącej możliwego składowania niebezpiecznych odpadów. Proceder miał się odbywać w kopalni znajdującej się na terenie powiatu kieleckiego.

 

Jak ustalili funkcjonariusze, dwie ciężarówki wjechały na jej teren, po czym rozpoczęto rozładunek odpadów, które miały być porzucone i zakopane w wyrobisku. 

 

Zatrzymano cztery osoby

 

Funkcjonariusze przyjeżdżając na miejsce uniemożliwili rozładunek drugiej naczepy. Na miejscu zdarzenia zostały przeprowadzone czynności przy udziale technika kryminalistyki, straży pożarnej oraz pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, które pozwoliły zabezpieczyć odpady, nie dopuszczając do skażenia gleby.

 

Materiały o wadze przekraczającej 55 ton zostaną przetransportowane w miejsce wskazane przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.

 

W związku z procederem zatrzymano cztery osoby – dwóch kierowców ciężarówek w wieku 22 oraz 51 lat oraz 48-letniego mężczyznę i 44-letnią kobietę. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

rob/prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie