Przywiózł do Polski nielegalne śmieci z Czech. To były komunalne odpady pochodzące ze ścieków

Polska
Przywiózł do Polski nielegalne śmieci z Czech. To były komunalne odpady pochodzące ze ścieków
WITD Opole

Na naczepie ciężarowego Mercedesa Axora inspektorzy transportu drogowego znaleźli ładunek komunalnych odpadów pochodzących ze ścieków. Do zatrzymania ciężarówki doszło we wsi Trzebina (woj. opolskie) w pobliżu polsko-czeskiego przejścia granicznego. Ciągnik należący do czeskiego przewoźnika został zatrzymany do czasu zapłacenia przez właściciela kaucji.

Do zatrzymania doszło na polsko-czeskim przejściu granicznym we wsi Trzebina. Uwagę funkcjonariuszy z Kędzierzyna-Koźla zwrócił zestaw ciężarowy należący do czeskiego przewoźnika, który wjechał na teren Polski.

 

Na naczepie zestawu znaleziono ładunek komunalnych odpadów pochodzących ze ścieków. Kontrola dokumentów wykazała, że kierowca nie miał wymaganych prawem zezwoleń na międzynarodowy przewóz odpadów. 

 

Ciągnik wraz z naczepą został zatrzymany na parkingu strzeżonym do czasu zapłacenia przez przewoźnika kaucji, wobec którego wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą 12 tysięcy złotych. O nielegalnej próbie wwiezienia odpadków poinformowano Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.

 

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie