Pożar składowiska elektrośmieci w Świętokrzyskiem

Polska

11 zastępów straży pożarnej od kilku godzin walczy z pożarem składowiska odpadów elektronicznych i elektrycznych w gminie Piekoszów w woj. świętokrzyskim, gdzie palą się tzw. elektrośmieci - poinformowała we wtorek Państwowa Straż Pożarna.

- Pożar w miejscowości Micigózd wybuchł około godz. 2 - przekazał dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach. W kluczowym momencie pracowało na miejscu 21 zastępów straży pożarnej.

 

Palą się elektrośmieci - baterie, akumulatory, zużyty sprzęt elektroniczny, urządzenia RTV i AGD - które były składowane w hali i na placu. Pożarem objętych jest około 1,2 tys. metrów kw. powierzchni.

 

- Składowisko należy do firmy, która zajmuje się recyklingiem odpadów - powiedział zastępca komendanta Komendy Miejskiej PSP w Kielcach Mariusz Góra.

 

Pożar nie rozprzestrzenia się. Nie ma osób poszkodowanych.


Po zakończeniu pracy strażaków na miejscu ma pojawić się policja, która będzie wyjaśniać przyczynę pożaru. W tym celu w planach jest m.in. zabezpieczenie monitoringu, który znajduje się w fabryce składowania elektrośmieci. Zapewne będą też chcieli przesłuchać świadków, bo w momencie wybuchu pożaru na miejscu było 4 pracowników firmy.

 

 

[ZOBACZ TEŻ] WIDEO: "Pożar składowiska elektrośmieci w Świętokrzyskiem"

 

mta/hlk/ Polsat News, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie