Przez internet miał składać 9-latce propozycje seksualne. Szybka reakcja matki

Polska

Łódzki sąd aresztował w czwartek na trzy miesiące 47-letniego mężczyznę podejrzanego o pedofilię. Grozi mu kara do 3 lat więzienia - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Według prokuratury mężczyzna nawiązał za pośrednictwem internetu kontakt z 9-latką w celu popełnienia przestępstwa pedofilii oraz składał jej propozycję obcowania płciowego.

 

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, matka dziewczynki zauważyła, iż z jej 9-letnią córką za pośrednictwem komunikatora internetowego usiłuje nawiązać kontakt dorosły mężczyzna. Wychwyciła tę informację dzięki filtrowaniu przysyłanych do dziewczynki wiadomości. Bez wiedzy dziecka podtrzymała kontakt z mężczyzną i ustaliła, że to mieszkaniec Białegostoku.

 

Składał propozycje

 

- Treść przesyłanych wiadomości nie budziła wątpliwości, co do tego, że intencją mężczyzny było popełnienie przestępstwa pedofilii. W kierowanej korespondencji składał propozycje obcowania płciowego - powiedział Kopania.

 

W uzgodnionym terminie 47-latek przyjechał do Łodzi. Dzięki współpracy kobiety z policją został zatrzymany, a następnie doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty.

 

W miejscu zamieszkania podejrzanego przeprowadzono przeszukanie. Zabezpieczono telefony komórkowe, w których ujawniono treści wskazujące na wymianę tego typu korespondencji z innymi małoletnimi. Przeprowadzona zostanie ekspertyza informatyczna i sprawdzone dane, które mogą wskazywać na popełnienie przez mężczyznę innych przestępstw o charakterze pedofilskim.

 

Ze względu na obawę matactwa prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o aresztowanie mężczyzny. Sąd przychylił się do wniosku i 47-latek trafił do aresztu na trzy miesiące.

las/prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie