33-latek składał propozycje seksualne 13-latce. Zatrzymano go podczas zasadzki, usłyszał zarzuty

Polska
33-latek składał propozycje seksualne 13-latce. Zatrzymano go podczas zasadzki, usłyszał zarzuty
malopolska.policja.gov.pl

Zarzuty składania 13-latce propozycji obcowania płciowego usłyszał w chrzanowskiej prokuraturze 33-letni mieszkaniec Krakowa. Został zatrzymany podczas zasadzki dzięki internaucie wyszukującemu pedofilii w internecie - poinformowała w czwartek małopolska policja.

W poniedziałek 25 czerwca z policją w Chrzanowie skontaktował się internauta zajmujący się wyszukiwaniem w sieci pedofili. Poinformował, że logując się poprzez czat internetowy jako 13-letnia dziewczynka, nawiązał kontakt z mężczyzną podającym się za 28-latka z Krakowa.

 

- Mężczyzna, będąc przekonany, że rozmawia z małoletnią, proponował jej kontakt seksualny. W korespondencji zaproponował spotkanie w centrum handlowym w Chrzanowie, finałem miało być współżycie seksualne - powiedział rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

 

Miał przy sobie "różne akcesoria"

 

Chrzanowscy policjanci zorganizowali zasadzkę i dzień później mężczyzna został zatrzymany w miejscu wyznaczonego spotkania. Okazało się, że jest to 33-latek z województwa podkarpackiego, ostatnio zamieszkały w Krakowie.

 

U zatrzymanego znaleziono różne akcesoria, które zamierzał wykorzystać podczas kontaktów seksualnych z dziewczynką, do której pisał - podaje policja.

 

Ma zakaz kontaktowania się z małoletnimi

 

W środę mężczyzna usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Chrzanowie zarzut złożenia małoletniej poniżej 15 roku życia propozycję obcowania płciowego, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Wobec podejrzanego zastosowany został dozór policyjny i zakaz kontaktowania się z małoletnimi.

 

Policja apeluje do rodziców, aby przestrzegali dzieci przed niebezpiecznymi znajomościami z internetu.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie