Ojciec porwanej 3-letniej Amelki miał uczestniczyć w uprowadzeniu innego dziecka

Polska
Ojciec porwanej 3-letniej Amelki miał uczestniczyć w uprowadzeniu innego dziecka
CBŚP

Cezary R. przed porwaniem 3-letniej córki Amelki miał wziąć udział w jeszcze jednym uprowadzeniu - informuje kryminalnapolska.pl. Z dokumentów szczecińskich śledczych, do których dotarł portal wynika, że w ubiegłym roku uczestniczył w porwaniu 8-letniej wówczas Lary K.

"Cezary R. wraz z Wiktorem B. oraz Thomasem K. - ojcem 8-letniej Lary, działając wspólnie i w porozumieniu wciągnęli dziewczynkę do samochodu marki Ford Focus. Uprowadzenie miało miejsce w Szczecinie. Z ustaleń dziennikarzy Kryminalnej Polski wynika, że podczas porwania sprawcy używali przemocy. Matkę 8-latki potraktowano gazem, przez co zmuszono ją do oddania córki" - pisze kryminalnapolska.pl.

 

Jak informuje portal, za ojcem 8-latki wydano Europejski Nakaz Aresztowania, jednak strona niemiecka nie przychyliła się do wniosku o ekstradycję mężczyzny do Polski.

 

"Dwaj sprawcy wepchnęli 25-latkę z dzieckiem do samochodu"

 

O Cezarym B. zrobiło się głośno w pierwszym tygodniu marca. Wtedy matka z córką zniknęła z jednego z białostockich osiedli. Jak podawała wówczas policja, dwaj sprawcy wepchnęli 25-latkę z dzieckiem do samochodu i odjechali. Kilkaset metrów dalej porzucili ciemnoniebieskiego citroena, którym uciekali.


W czwartek po południu w związku z zaginięciem dziecka ogłoszony został Child Alert, opublikowany był również wizerunek jego matki, a w piątek rano policja opublikowała zdjęcia męża porwanej kobiety, ojca dziecka. To ten mężczyzna w Łomży wypożyczył ciemnoniebieskiego citroena.


Akcja poszukiwawcza trwała ponad dobę. W piątek po południu w Ostrołęce (mazowieckie) doszło do uwolnienia przez policję kobiety i jej córki. Pomogły informacje z Child Alert. Zatrzymani w związku z tymi wydarzeniami zostali: mąż 25-latki - ojciec dziecka, oraz znajomy tego mężczyzny.

 

Sąd Rejonowy w Białymstoku przychylił się w niedzielę do wniosku o areszt tymczasowy dla zatrzymanych w sprawie porwania. 

 

[ZOBACZ TEŻ] Porwanie Amelii i jej mamy. "Interwencja" dotarła do rodziny i znajomych 25-latki

 

 

msl/ml/ kryminalnapolska.pl, PAP, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!