Awaria Facebooka i Instagrama. "Pracujemy nad tym" - poinformował Facebook na... Twitterze

Technologie
Awaria Facebooka i Instagrama. "Pracujemy nad tym" - poinformował Facebook na... Twitterze
Polsat News/Facebook.com

W środę wieczorem Facebooka i Instagrama dotknęła poważna awaria. Nie działał także komunikator Messenger. Internauci byli informowani o "pracach serwisowych". Kłopoty dotyczące części użytkowników rozpoczęły się około godz. 17 i nie ustępowały przez kilka godzin do późnego wieczora. "Pracujemy nad tym" - poinformował Facebook na... Twitterze, który odczuł lawinowy wzrost publikowanych tam wpisów.

Komunikat wyświetlany na stronie informował także, że korzystanie "będzie wkrótce możliwe", a przerwa spowodowana jest koniecznością prowadzonych "prac serwisowych".

 

Facebook na swoim oficjalnym koncie na Twitterze zaprzeczył, aby atak miał związek z tzw. atakiem DDoS. "Pracujemy nad tym" - poinformował portal Marka Zuckerberga.

 

 

Facebook wyjaśnił, że komunikat o nieaktywności konta "Zazwyczaj oznacza, że dokonujemy usprawnień w odniesieniu do bazy danych, w której Twoje konto jest zapisane. Mimo że proces ten nie ma wpływu na konto, przez pewien czas nie będzie można korzystać z witryny" - napisano.

 

"Pamiętaj, że nie prowadzimy prac konserwacyjnych na wszystkich kontach jednocześnie. Znajomi mogą mieć dostęp do witryny, mimo że Twoje konto jest nadal niedostępne" - napisano.

hlk/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze