Abp Jędraszewski o deklaracji LGBT: państwo nie ma prawa ingerować we wrażliwość seksualną dziecka

Polska
Abp Jędraszewski o deklaracji LGBT: państwo nie ma prawa ingerować we wrażliwość seksualną dziecka
Polsat News

Konstytucja mówi, że wychowanie dzieci leży w gestii ich rodziców. Państwo nie ma prawa ingerować w tak delikatną rzeczywistość, jaką jest wrażliwość seksualna dziecka - powiedział wiceprzewodniczący KEP abp Marek Jędraszewski, odnosząc się do tzw. deklaracji LGBT+.

W połowie lutego prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał tzw. deklarację LGBT+. W dziedzinie edukacji dokument zawiera m.in. wprowadzenie zgodnej ze standardami i wytycznymi WHO edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w każdej szkole.

 

Zdaniem abpa Jędraszewskiego konstytucja wyraźnie stwierdza, że wychowanie dzieci i młodzieży leży w gestii ich rodziców. - Państwo nie ma prawa ingerować w tak delikatną rzeczywistość dziecka, jaką jest jego dojrzewanie i jego wrażliwość seksualna. To jest odpowiedzialność rodziców, to są prawa rodziców i żadna instytucja, także państwowa, nie może się na te prawa rodzicielskie targać. Chcę z całą mocą podkreślić, że to wynika z naszej konstytucji - zaznaczył.

 

W opinii wiceprzewodniczącego KEP podejmowanie takich działań "narusza intymność i niewinność dzieci, począwszy od okresu przedszkolnego". - To jest coś, co musi budzić jednoznaczny sprzeciw - ocenił.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie