Bielan: Giertych krytykował kartę LGBT+. Jest przerażony tym, co robi Trzaskowski

Polska

- Roman Giertych krytykował kartę LGBT+, jest przerażony tym, co robi Trzaskowski. I słusznie, że jest przerażony - ocenił w programie "Graffiti" wicemarszałek Senatu Adam Bielan odnosząc się do decyzji prezydenta Warszawy o podpisaniu tzw. deklaracji LGBT+. Podkreślił, że jest przeciwny tej karcie.

- Jeśli chodzi o kartę lesbijek, gejów, biseksualistów i transwestytów, to jestem tej karcie przeciwny. Uważam, że to zbytnie ideologizowanie szkoły. Ta karta narusza zapisy konstytucji, która mówi, że to rodzina wychowuje dzieci - mówił gość Piotra Witwickiego. 

 

Bielan przywołał wpis, w którym Roman Giertych skrytykował decyzję Trzaskowskiego o podpisaniu deklaracji. 

 

"Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski popełnił ogromny błąd podpisując się pod tzw. deklaracja praw LGTB. Błąd ten ma kilka wymiarów. Muszę niestety o tych błędach napisać, mimo że osobiście bardzo lubię i szanuję Rafała Trzaskowskiego" - napisał w sobotę na Facebooku Roman Giertych.

 

- On jest przerażony tym, co robi Rafał Trzaskowski, i słusznie jest przerażony, bo myślę, że Platforma straci bardzo wielu rodziców, którzy nie są na tyle zacietrzewieni wobec PiS, wobec Jarosława Kaczyńskiego i Zjednoczonej Prawicy, żeby głosować wbrew własnym interesom" - zaznaczył wicemarszałek Senatu. 

 

- Roman Giertych jest kandydatem na ministra sprawiedliwości, jak czytamy. Jest adwokatem czołówki polityków Platformy Obywatelskiej, jedną z kluczowych postaci - powiedział Bielan w Polsat News. 

 

Pytany czy "od teraz Giertych jest (dla PiS - red.) autorytetem", Bielan odparł, że "jeżeli Roman Giertych mówi prawdę, to nie wie czemu miałby go nie cytować". 

 

"Zapisy o wprowadzaniu edukacji seksualnej w wieku przedszkolnym"

 

- Przecież tam (w treści deklaracji LGBT+ - red.) jest mowa o wprowadzaniu edukacji seksualnej wieku 0-4 lat, w wieku przedszkolnym. Jak czyta się zalecenia WHO (Światowej Organizacji Zdrowia), to włos, choć mam ich niewiele, jeży się na głowie - dodał Bielan. 

 

Podkreślił, że nie chce, by "lewackie organizacje miały jakikolwiek wpływ na wychowanie jego dzieci" - Myślę, że PO traci w ten sposób centrowych, którzy nie interesują się być może na co dzień polityką, ale nie chcą dopuścić do tego, żeby ich dzieci były wychowywane przez lewicowych aktywistów - ocenił. 

 

W połowie lutego prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał tzw. deklarację LGBT+. Dokument zakłada działania w takich obszarach, jak: bezpieczeństwo, edukacja, kultura i sport, administracja, a także praca. W dziedzinie edukacji w deklaracji zapowiedziano m.in. wprowadzenia edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w każdej szkole, uwzględniającej kwestie tożsamości psychoseksualnej i identyfikacji płciowej, zgodnej ze standardami i wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

 

20 lat Polski w NATO

 

20 lat temu, 12 marca 1999 r., w amerykańskiej miejscowości Independence Polska, Czechy i Węgry zostały oficjalnie przyjęte do struktur Sojuszu Północnoatlantyckiego. Starania o dołączenie do najpotężniejszego w historii paktu obronnego trwały od roku 1991.

 

Odnosząc się do tej rocznicy Bielan zwrócił uwagę, że "bardzo ważną rolę w przystąpieniu Polski do NATO odegrała Polonia amerykańska, naciskając na Kongres". - "Postsolidarność" uważała, że za szybko chcemy dołączyć do NATO, Kaczyński i Olszewski uważali inaczej - zaznaczył wicemarszałek Senatu. 

 

"Nie ma decyzji o powrocie do handlowych niedziel"

 

Piotr Witwicki pytał czy niedziele wolne od handlu zostaną zlikwidowane. - Nie ma decyzji o powrocie do starego systemu - podkreślił Bielan. - Jeżeli by się jednak okazało, że popełniliśmy błąd, to jesteśmy się w stanie z tego błędu wycofać - dodał. 

 

O "analizowaniu" kwestii przywrócenia handlu w niedzielę i tego, jak wygląda rzeczywisty wpływ zakazu na sytuację handlu mówił w poniedziałek m.in. szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. 

 

"Każdy się może zdenerwować"

 

Prowadzący pytał także o to kto ma "kontrolę nad Markiem Suskim". - Marek Suski jest autonomicznym, bardzo doświadczonym politykiem, który wiele zrobił dla ziemi radomskiej. Jeżeli jest przez wiele tygodni łamany regulamin Sejmu, to każdy się może zdenerwować. Suski zareagował na łamanie regulaminu - w taki sposób Bielan odniósł się do postępowania szefa gabinetu politycznego premiera, który w środę zabrał sprzed siedziby klubu parlamentarnego PO-KO tablicę dot. "układu Kaczyńskiego".

msl/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie