Dulkiewicz kupowała alkohol. Sprawę skomentował prezydent Duda. "Dajcie spokój"

Polska
Dulkiewicz kupowała alkohol. Sprawę skomentował prezydent Duda. "Dajcie spokój"
Polsat News

"Prezydent Aleksandra Dulkiewicz kupowała alkohol w sklepie? A co, jest zakaz robienia takich zakupów? Nie wolno dorosłej osobie kupować alkoholu? Nie widzę tu żadnego problemu. To prywatna sprawa, nie urzędowa. Dajcie spokój!" - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda, odnosząc się do kontrowersji, jakie wywołało nagranie nowo wybranej prezydent Gdańska, kupującej alkohol w supermarkecie.

Kilka dni temu do sieci trafiło nagranie monitoringu z jednego z gdańskich supermarketów, na którym widać, jak nowo wybrana prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, w towarzystwie ochroniarzy, kupuje m.in. alkohol.

 

Ochroniarze towarzyszą Dulkiewicz od kiedy do gdańskiego magistratu przyszedł list z pogróżkami skierowanymi do niej i członków jej rodziny. Prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie.


Nagranie ze sklepu wywołało wiele komentarzy. Część komentujących oburzał fakt, że prezydent miała robić prywatne zakupy z ochroną opłacaną przez miasto. Innych - że opublikowano nagranie z wizerunkiem klienta sklepu bez jego zgody.

 

 

 

Za wyciek nagrania odpowiedzialny był zatrudniony przez zewnętrzną agencję pracownik ochrony w jednym ze sklepów "Biedronka". Za całą sytuację przeprosił już właściciel sieci supermarketów - Jeronimo Martins Polska.

 

Nagranie udostępnił na Twitterze dziennikarz serwisu trojmiasto.pl, który później skasował film i przeprosił za swój wpis. Portal poinformował, że "Maciej Naskręt jest obecnie w okresie wypowiedzenia i odchodzi z naszej redakcji".

 

 

 

"Kupiłam krówkę, a cole były małe"


Do sprawy odniosła się sama Dulkiewicz. "Od dwóch dni wielu pyta: »Ola czy to prawda, że kupiłaś 0,5 litra i aż 2 cole?«. Panowie »redaktorzy« autorzy »hit newsa« postawili mnie w trudnej sytuacji, bo faktycznie źle to wygląda… Dlatego wyjaśniam: kupiłam krówkę, a cole były małe…" - napisała prezydent Gdańska.


"Mam nadzieję, że po tej informacji zapanuje cisza w tej sprawie i następnym razem zanim coś wejdzie do mediów społecznościowych zostanie »dokładnie sprawdzone« i pozyskane w legalny sposób. Dobrego sobotniego wieczoru! Na zdrowie" - dodała.

 


W poniedziałek zamieszanie skomentował także prezydent Andrzej Duda. "Prezydent Aleksandra Dulkiewicz kupowała alkohol w sklepie? A co, jest zakaz robienia takich zakupów? Nie wolno dorosłej osobie kupować alkoholu? Nie wolno Prezydentowi Miasta robić takich zakupów? Nie widzę tu żadnego problemu. To prywatna sprawa, nie urzędowa. Dajcie spokój!" - napisał.


Wpis prezydenta w ciągu kilku godzin doczekał się ponad 5 tys. polubień.

 

prz/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie