Areszt dla mężczyzny, który groził politykom i ich rodzinom. Już wcześniej był karany

Polska

Na wniosek prokuratury sąd w Warszawie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu Mariusza K. - poinformowała w sobotę na Twitterze stołeczna policja. Zatrzymany w Olkuszu (woj. małopolskie) mężczyzna podejrzany jest o kierowanie gróźb wobec polityków i ich rodzin. Okazało się także, że już wcześniej był karany za podobne czyny.

"Na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście oraz śledczych ze stołecznego wydziału zwalczającego cyberprzestępczość sąd zastosował środek zapobiegawczy wobec Mariusza K. w postaci aresztu śledczego na okres 3 miesięcy" - napisano na Twitterze policji.

 

Dodano, że "mężczyzna jest podejrzany o groźby karalne kierowane wobec polityków. Ponadto ma on wyrok 2 lat pozbawienia wolności za wcześniejsze sprawy. Mariusz K. jest już osadzony w areszcie" - poinformowała policja.

 

W piątek na stronie stołecznej policji poinformowano w komunikacie, że stołeczni i małopolscy funkcjonariusze policji zatrzymali w Olkuszu (woj. małopolskie) 39-letniego mężczyznę podejrzanego o kierowanie gróźb wobec polityków. Funkcjonariusze weszli do jednego z mieszkań w bloku i tam zatrzymali Mariusza K.

 

Groźby zostały skierowane drogą internetową do biura jednego z polityków. "Okazało się, że w sprawę może być zamieszany 39-letni mieszkaniec województwa małopolskiego. Tam też został zatrzymany" - napisano w komunikacie policji.

 

policjanci w mieszkaniu zatrzymanego zabezpieczyli sprzęt, który najprawdopodobniej był wykorzystany do przesyłania gróźb, telefony komórkowe i karty do nich.

 

Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że 39-latek już wcześniej był zatrzymywany do podobnych spraw, m.in. w 2013 roku za informacje o rzekomym podłożeniu ładunku wybuchowego w Konsulacie Niemiec we Wrocławiu.

 

Mężczyzna odpowie za groźby wobec polityków, lecz wcześniej trafi do zakładu karnego w celu odbycia wcześniej zasądzonej kary dwóch lat więzienia.

 

dk/hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie