Groził podłożeniem bomb w urzędach. W domu miał środki do produkcji materiałów wybuchowych i naboje

Polska

67-letniego mężczyznę, podejrzewanego o produkowanie materiałów wybuchowych zatrzymała policja w Częstochowie. Miał w domu środki do ich produkcji, a także broń i własnoręcznie robione naboje. Wcześniej miał grozić podłożeniem bomby w urzędach państwowych.

Jak podała w sobotę śląska policja, mężczyzna został zatrzymany przez policjantów w piątek w swoim mieszkaniu w Częstochowie. Znaleziono tam środki mogące służyć do konstrukcji materiałów wybuchowych oraz broń gazową i pneumatyczną z własnoręcznie skonstruowanymi, metalowymi przedmiotami w kształcie pocisków. Materiały te zostaną poddane badaniom.

 

Według ustaleń policji, mężczyzna wcześniej groził, że podłoży bomby w urzędach państwowych. Działania w tej sprawie trwają. Za posiadanie materiałów wybuchowych lub substancji, która może zagrozić życiu lub zdrowiu wielu osób, grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

 

W zatrzymaniu, oprócz policjantów z Częstochowy, wzięli też udział śledczy z katowickiej komendy wojewódzkiej oraz śląscy antyterroryści.

 

 

 

 

 

 

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie