Zatrzymano 39-latka podejrzanego o kierowanie gróźb wobec polityków

Polska
Zatrzymano 39-latka podejrzanego o kierowanie gróźb wobec polityków
Komenda Stołeczna Policji

Stołeczni i małopolscy funkcjonariusze policji zatrzymali w Olkuszu 39-letniego mężczyznę podejrzanego o kierowanie gróźb wobec polityków oraz ich rodzin - poinformowano w piątek na stronie stołecznej policji. Według nieoficjalnych informacji celem jego gróźb miał być Jarosław Kaczyński i Aleksander Kwaśniewski. W przeszłości mężczyzna był już zatrzymywany w podobnych sprawach.

Groźby zostały skierowane drogą internetową do biura jednego z polityków. "Okazało się, że w sprawę może być zamieszany 39-letni mieszkaniec województwa małopolskiego. Tam też został zatrzymany" - czytamy w komunikacie policji.

 

Działania przeprowadzali funkcjonariusze z wydziału do walki z cyberprzestępczością KSP oraz policjanci z Małopolski, zwłaszcza z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

 

To autor fałszywego alarmu o bombie w niemieckim konsulacie

 

39-letniego Mariusza K. zatrzymano w mieszkaniu. Zabezpieczono sprzęt, który najprawdopodobniej był wykorzystany do przesyłania gróźb, telefony komórkowe oraz karty.

 

Komenda Stołeczna Policji

 

"Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że 39-latek już wcześniej był zatrzymywany do podobnych spraw, m.in. w 2013 roku za informacje o rzekomym podłożeniu ładunku wybuchowego w Konsulacie Niemiec we Wrocławiu" - podała policja.

 

Komenda Stołeczna Policji

Teraz 39-latek trafi do zakładu karnego w celu odbycia wcześniej zasądzonej kary dwóch lat więzienia. Odpowie również za groźby wobec polityków.


Według nieoficjalnych informacji portalu wPolityce.pl, Mariusz K. miał grozić Jarosławowi Kaczyńskiemu i Aleksandrowi Kwaśniewskiemu.

bas/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze