GDDKiA: mżawki w pięciu województwach

Polska
GDDKiA: mżawki w pięciu województwach
Pixabay/Free-Photos

Mżawki utrudnią podróżowanie kierowcom na terenie woj. kujawsko-pomorskiego, śląskiego, małopolskiego, opolskiego i podkarpackiego - poinformowała w poniedziałek rano Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne, a w chwili obecnej sprzęt do zimowego utrzymania nie pracuje - pojazdy pozostają w gotowości.

 

W ciągu dnia występować będzie duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. Na południu kraju na ogół bez opadów, tylko rano w Małopolsce i na Podkarpaciu, a wieczorem na Opolszczyźnie i Górnym Śląsku możliwy słaby deszcz. Na pozostałym obszarze przelotne opady deszczu, na północnym zachodzie możliwe burze.

 

Temperatura maksymalna od 9 st. na północnym wschodzie, około 14 st. w centrum, do 18 st. na południu. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni. Na zachodzie porywy wiatru do około 70 km/h, na wybrzeżu i Przedgórzu Sudeckim do 80 km/h, w Tatrach do 100 km/h.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie