GDDKiA ostrzega: wiele dróg oblodzonych, pada śnieg i śnieg z deszczem

Polska
GDDKiA ostrzega: wiele dróg oblodzonych, pada śnieg i śnieg z deszczem
Polsat News

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje w wieczornym komunikacie w poniedziałek, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Pracuje 540 pojazdów do zimowego utrzymania. Na wielu drogach jest jednak ślisko, a jazdę utrudnia padający śnieg.

Według GDDKiA oblodzenie i błoto pośniegowe występują lokalnie w województwach:

 

- mazowieckim na dk 61 odc. Serock - gr. województwa i dk 53 odc. Ostrołęka - gr. województwa,

- podlaskim na dk 61 odc. Łomża - gr. województwa, dk 64 odc. Łomża - Jeżewo Stare, dk 61 odc. Łomża - Grajewo, dk 65 odc. Łomża - gr. województwa,

- warmińsko-mazurskim, małopolskim na dk 75 odc. Mochnaczka Wyżna - gr. państwa, dk 28 odc. Rabka-Zdrój - Mszana Dolna, dk 47 odc. Rabka-Zdrój - Zakopane, dk 28 odc. Nowy Targ - gr. państwa.

 

Śnieg i śnieg z deszczem pada w województwach: łódzkim, mazowieckim, podlaskim, śląskim, pomorskim, lubelskim, kujawsko-pomorskim, małopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim i warmińsko-mazurskim, zaś opady mżawki lub deszczu w woj. świętokrzyskim, podlaskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim, lubelskim, małopolskim, kujawsko-pomorskim i śląskim.

 

W woj. śląskim i łódzkim jazdę utrudnia także mgła.

 

Marznące opady, gołoledź

 

Jak przypomina GDDKiA, w nocy będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, lokalnie opady marznące powodujące gołoledź. Gdzieniegdzie na zachodzie i południowym zachodzie mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od -3 st. do 0 st., lokalnie na wybrzeżu 1 st., chłodniej na terenach podgórskich Karpat: około -5 st.

 

Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich. W górach wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie