GDDKiA ostrzega: ślisko na drogach. Jazdę utrudniają opady śniegu

Moto
GDDKiA ostrzega: ślisko na drogach. Jazdę utrudniają opady śniegu
Polsat News

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje w porannym sobotnim komunikacie, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. W wielu województwach kierowcy muszą jednak uważać, bo drogi są śliskie i występuje błoto pośniegowe; jazdę utrudnia też padający śnieg lub śnieg z deszczem.

Jak podaje GDDKiA, na sieci dróg krajowych pracują 903 pojazdy do zimowego utrzymania.

 

Jazdę utrudniają opady śniegu lub śniegu z deszczem

 

Lokalna śliskość i błoto pośniegowe występuje w we wschodniej części woj. lubelskiego, w woj. podkarpackim (oprócz dk77 odc. Nisko - Przemyśl, dk19 odc. Nisko - Rzeszów, dk28 odc. Sanok - Przemyśl), dolnośląski na dk8 odc. Kłodzko - gr. państwa, dk33 odc. Kłodzko - gr. państwa, łódzkim na dk72 odc. Aleksandrów Łódzki - Uniejów, dk71 odc. Aleksandrów Łódzki - Pabianice, małopolskim na dk28 odc. Limanowa - Sucha Beskidzka, dk7 odc. Głogoczów - Chyżne, dk47 odc. Rabka Zdrój - gr. państwa, dk49 odc. Rabka Zdrój - gr. państwa, śląskim na dk78 odc. Siewierz - gr. woj. świętokrzyskiego, dk46 odc. Janów - Szczekociny, dk40 odc. Łany - Pyskowice, dk94 odc. Toszek - Wieszowa, dk81 odc. Żory - Skoczów.

 

Poza tym w woj. śląskim, małopolskim, lubelskim, opolskim, podkarpackim, mazowieckim i dolnośląskim jazdę utrudniają opady śniegu lub śniegu z deszczem.

 

GDDKiA przypomina, że w najbliższych godzinach należy się spodziewać dużego zachmurzenia z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie i południu miejscami opady śniegu, na pozostałym obszarze deszczu ze śniegiem i deszczu. W Karpatach przyrost pokrywy śnieżnej od 4 cm do 12 cm. Temperatura maksymalna od -2 st. C na Podhalu, -1 st. C na wschodzie kraju do 4 st. C na zachodzie i 5 st. C nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i na południu kraju porywisty, zachodni i południowo zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 80 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie