Pijana 36-latka urodziła córeczkę, też w stanie upojenia alkoholowego. To ósme dziecko kobiety

Polska
Pijana 36-latka urodziła córeczkę, też w stanie upojenia alkoholowego. To ósme dziecko kobiety
Polsat News/ Zdj. ilustracyjne

Kobieta, która miała w organizmie 1,8 promila alkoholu, urodziła w szpitalu w Białej Podlaskiej (woj. lubelskie) córeczkę. Badanie wskazało, że dziewczynka miała 0,4 promila alkoholu, ale jego stężenie podczas porodu mogło być większe. Kobieta urodziła wcześniej siedmioro dzieci, żadnego nie wychowuje - pisze "Słowo Podlasia". Szpital powiadomił sąd rodzinny.

Na oddział ginekologiczno-położniczy szpitala ciężarną kobietę przywiozła karetka. Dziewczynka przyszła na świat 13 lutego. 


Według gazety, 36-latka miała być w fatalnym stanie, zaniedbana i brudna. Nie dało się z nią nawiązać kontaktu, zdecydowano więc o cesarskim cięciu.


- Zarówno matka, jak i dziecko byli w stanie upojenia alkoholowego. Szpital natychmiast zawiadomił sąd rodzinny w celu ustalenia warunków opieki nad nowo narodzonym dzieckiem - powiedziała rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej Magdalena Us.


Dziewczynkę umieszczono na oddziale neonatologicznym, gdzie pozostanie do decyzji sądu. Jej stan oceniany jest jako dobry, jednak według nieoficjalnych informacji, przyszła na świat z Alkoholowym Zespołem Płodowym.


36-latka urodziła już siedmioro dzieci. Według "Słowa Podlasia", żadnego nie wychowuje. Tydzień przed ostatnim porodem była hospitalizowana w tym samym szpitalu. Miała mieć wówczas 2,9 promila. - Pacjentka nie była prowadzona przez naszego lekarza, była hospitalizowana i wypisała się na własne żądanie - powiedziała polsatnews.pl Us.

prz/dro/ Słowo Podlasia, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie