Pijana matka urodziła bliźnięta. Dzieci miały prawie promil alkoholu we krwi

Polska

40-letnia kobieta trafia do szpitala w Tomaszowie Mazowieckim już w trakcie porodu. Okazało się, że była pijana - miała 1,3 promila alkoholu. Utrudniło to, zdaniem lekarzy, prawidłowy przebieg porodu. Bliźnięta są wcześniakami, miały prawie promil alkoholu we krwi. W ocenie personelu medycznego, ich stan jest stabilny.

Do zdarzenia doszło w Tomaszowie Mazowieckim z soboty na niedzielę. Do miejscowego szpitala - w trakcie porodu - przyjęta została 40-latka. Okazało się, że kobieta wcześniej spożyła znaczną ilość alkoholu, co - zdaniem lekarzy - bardzo utrudniało prawidłowy przebieg narodzin. Ostatecznie zdecydowano o przeprowadzeniu cesarskiego cięcia.


Kobieta urodziła bliźnięta, które są wcześniakami. Badania krwi wykazały w organizmie matki ponad 1,3 promila alkoholu, a nie jak wcześniej informowała policja 2,7 promila.

 

Przesłuchano już konkubenta kobiety


Jak powiedziała rzeczniczka policji w Łódzkiem Joanna Kącka, z kolei wyniki badania niemowlaków wykazały, że miały one prawie promil alkoholu we krwi. W sprawie przesłuchano już konkubenta kobiety. Czynności z nią mają być prowadzone po jej wytrzeźwieniu. Według policji, rodzina korzystała z pomocy opieki społecznej.


40-latce, która może odpowiedzieć za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia, może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

PAP

ml/grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze