"Chłopiec trząsł się z zimna, miał sine wargi". Pijana matka spacerowała z dzieckiem

Polska
"Chłopiec trząsł się z zimna, miał sine wargi". Pijana matka spacerowała z dzieckiem
Polsat News
Zdjęcie ilustracyjne

Sąd zajmie się sprawą 31-letniej kobiety, która po pijanemu spacerowała z synem w podkieleckiej Morawicy. Chłopczyk miał na sobie tylko pieluszkę i koszulkę. Trafił do szpitala na obserwację; jego życie nie jest zagrożone. Matce może grozić nawet pięć lat więzienia.

We wtorek do komisariatu policji w Morawicy zadzwoniła kobieta, która poinformowała, że przy jednym z przystanków zauważyła nietrzeźwą matkę opiekującą się małym dzieckiem, które według zgłaszającej miało być nieodpowiednio ubrane.

 

Ubrany w samą koszulkę i pieluszkę

 

- Policjanci udali się pod wskazany adres, gdzie nie spotkali kobiety, jednak zgłoszenie potraktowali bardzo poważnie i zaczęli sprawdzać okolice. W Morawicy natrafili na panią, która idąc z wózkiem, wyraźnie się zataczała. Okazało się, że to 31-letnia matka, w wózku był jej roczny syn - poinformował w środę rzecznik kieleckiej policji st. sierż. Karol Macek.

 

Chłopczyk był ubrany w samą koszulkę i pieluszkę, trząsł się z zimna i miał sine wargi. Mundurowi zaprowadzili dziecko i matkę do radiowozu i zadzwonili po pogotowie. - Okazało się, że dziecko miało 35,4 st. Celsjusza, czyli wcześniej temperatura jego ciała musiała być jeszcze niższa - tłumaczył Macek.

 

Kobiecie grozi kara pozbawienia wolności

 

Dziecko zostało przewiezione do szpitala, gdzie przebywa na obserwacji. Macek zapewnił, że u chłopca nie ma zagrożenia życia.

 

Podczas interwencji policjanci przebadali alkomatem 31-letnią matkę - miała ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

Kobieta odpowie za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo, za co może grozić jej kara więzienia od trzech miesięcy do pięciu lat. O sprawie powiadomiono Sąd Rodzinny.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie