Są wyniki sekcji zwłok ofiar zbrodni w Bolesławcu

Polska
Są wyniki sekcji zwłok ofiar zbrodni w Bolesławcu
Polsat News/ Facebook

Matka oraz jej 3-letni synek zginęli od ciosów nożem w serce - podała prokuratura. Zostali zabici w piątek w Bolesławcu przez konkubenta kobiety i ojca dziecka, Sebastiana R. który przyznał się do zabójstw. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Prokuratura poinformowała we wtorek, że wstępne wyniki sekcji zwłok obu ofiar potwierdziły ustalenia ze śledztwa, dotyczące przyczyn zgonu.

 

- Obie ofiary miały liczne rany kłute okolic klatki piersiowej, brzucha i kończyn. Śmiertelne były w obu przypadkach rany zadane w okolice serca. Powodowały masywne krwawienie, a w konsekwencji wstrząs krwotoczny i zgon" - powiedział we wtorek Tomasz Czułowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

 

Rzecznik dodał, iż biegły stwierdził, że ciosy były zadawane z dużą siłą.

 

Do tej rodzinnej tragedii doszło w piątek nad ranem w Bolesławcu (Dolnośląskie) w bloku przy ul. Kilińskiego.

 

Mężczyzna zabił nożem własne 3-letnie dziecko i jego ciało wyrzucił przez okno z drugiego piętra. Sekcja wykazała, że dziecko już wtedy nie żyło. Sebastian R. zamordował też matkę dziecka - swoją konkubentkę. Interweniujących policjantów również atakował nożem, dlatego został niegroźnie postrzelony w brzuch. Trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację.

 

W sobotę Sąd Rejonowy w Bolesławcu zastosował wobec Sebastiana R. trzymiesięczny areszt. Posiedzenie aresztowe sądu odbyło się w bolesławieckim szpitalu. Sebastian R. został przewieziony do aresztu w Bydgoszczy, gdzie znajduje się szpitalny oddział chirurgiczny.

Podejrzany przyznał się do popełnienia obu zabójstw i złożył wyjaśnienia. Za zabójstwo grozi Sebastianowi R. dożywocie.

 

WIDEO: Zbrodnia w Bolesławcu. Sebastian R. był pod wpływem narkotyków

ked/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze