Lider Bayer Full zrezygnuje z członkostwa w PSL. "Będę kamieniem poruszającym lawinę"

Polska
Lider Bayer Full zrezygnuje z członkostwa w PSL. "Będę kamieniem poruszającym lawinę"
Polsat News

Lider zespołu Bayer Full i członek PSL Sławomir Świerzyński poinformował, że w czwartek złoży rezygnację z członkostwa w partii. Jak podkreślił, występuje z PSL na znak protestu, bo nie godzi się z obecną linią polityczną Stronnictwa.

Na początku lutego grupa b. premierów i b. szefów MSZ podpisała deklarację zawierającą apel o powstanie Koalicji Europejskiej i stworzenie szerokiej listy w wyborach do PE. Autorzy apelu zwrócili się do "odpowiedzialnych sił i środowisk politycznych, samorządowych i obywatelskich" o wystawienie "jednej, szerokiej listy, której celem byłaby odbudowa mocnej pozycji Polski w UE".

 

Pod deklaracją podpis złożyli - oprócz szefa PO Grzegorza Schetyny - także byli premierzy: Ewa Kopacz, Jerzy Buzek, Kazimierz Marcinkiewicz, Włodzimierz Cimoszewicz, Leszek Miller i Marek Belka, a także b. szef MSZ Radosław Sikorski.

 

O dołączeniu do Koalicji Europejskiej zdecydowała w sobotę Rada Naczelna PSL.

 

- Będziemy wspólnie w wielkiej koalicji z PO, SLD, Nowoczesną, Zielonymi; będziemy budować koalicję na partnerskich warunkach, nie przeciwko komuś, tylko za silną Polską w Europie - oświadczył lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz.

 

W niedzielę szef PSL wraz z liderami PO - Grzegorzem Schetyną, SLD - Włodzimierzem Czarzastym, przewodniczącą Nowoczesnej - Katarzyną Lubnauer oraz współprzewodniczącymi Zielonych - Małgorzatą Tracz i Markiem Kossakowskim podpisali deklarację o powołaniu Koalicji Europejskiej.

 

"Idą razem z aborcjonistami, lewakami i komunistami"

 

Świerzyński do decyzji PSL odniósł się w niedzielę na Facebooku. "Nowe PSL zapomniało że w opozycji nie ma koalicji. W tym tygodniu podejmę decyzję czy zostaję w PSL. Nie wyobrażam sobie głosować na LGBT i lewicę. PSL straciło szansę bycia centroprawicą taką jak za Witosa. Partia której hymnem jest Rota idzie razem z aborcjonistami, lewakami i komunistami, będzie razem z nimi walczyć z kościołem, religią w szkołach i sprowadzać uchodźców. Zapowiada się ciekawy rok" - napisał.

 

We wtorek lider zespołu Bayer Full poinformował, że w czwartek złoży rezygnację z członkostwa w Polskim Stronnictwie Ludowym. - Ja w tej partii lubiłem być, odpowiadał mi program tej partii, a teraz jakby się wszystko posypało - podkreślił Świerzyński.

 

- Podejrzewam, że będę tym kamieniem poruszającym lawinę, która zacznie robić to samo, bo mam taką informację od moich koleżanek i kolegów, że też to samo zrobią zaraz po mnie - dodał.

 

"Dla mnie ta hucpa jest nie do przyjęcia"

 

Dopytywany o powody tej decyzji wokalista powiedział, że od kilku lat Naczelny Komitet Wykonawczy PSL "był tak ustawiany w lewą stronę, że członkowie, którzy kiedyś byli jako prawicowcy zostali stamtąd usunięci". - To była celowa robota obecnej ekipy rządzącej u nas w PSL-u i to są tego efekty, a ja po prostu nie chcę w tym brać udziału, dla mnie ta hucpa jest po prostu nie do przyjęcia - mówił Świerzyński.

 

Pytany o dalsze plany polityczne lider Bayer Full powiedział, że jeszcze się nad tym nie zastanawiał. - Ja nie robię tego z tego powodu, że idę do innej partii, bo nie idę, ja po prostu występuję z PSL na znak protestu, że ja się nie godzę z taką obecną linią polityczną partii - podkreślił.

 

O potencjalne odejście Świerzyńskiego z PSL Bogdan Rymanowski pytał w poniedziałek lidera Ludowców Władysława Kosiniaka-Kamysza.

 

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie