Poznań: trzy osoby zatrzymane w związku z włamaniami do domów jednorodzinnych

Polska

Poznańscy policjanci zatrzymali 3 osoby w związku z włamaniami do domów jednorodzinnych. Dwóch mężczyzn wybijało szyby w domach, wchodzili przez okno i wynosili wartościowe przedmioty i pieniądze. Siostra jednego ze sprawców sprzedawała później łupy w lombardach.

Do włamań dochodziło pod koniec ubiegłego i na poczatku tego roku. Jak tłumaczył podkom. Maciej Święcichowski, wyjaśnianiem wszystkich włamań zajęli się policjanci z Wydziału Dochodzeniowo Śledczego KMP w Poznaniu.

 

- Ustalili, że domy były wybierane przypadkowo. Zanim doszło do włamania, jeden ze sprawców pukał do drzwi wybranego domu. Jeżeli otwierał ktoś z domowników, mężczyzna wymyślał jakąś historię na poczekaniu i odchodził. W innym przypadku, mężczyźni przy pomocy kamieni lub siekiery wybijali szyby od strony ogrodu i wchodzili do środka - podkreślił Święcichowski.

 

Biżuteria, telefony, komputery

 

Jak dodał, włamywacze zabierali z domów wszystko, co przedstawiało jakąś wartość: biżuterię, sprzęt fotograficzny, zegarki, telefony, komputery, konsole do gier, a także gotówkę.

 

KMP Poznań

 

 

- Skradzione przedmioty trafiały między innymi do siostry jednego z nich, która następnie je sprzedawała w lombardach. Część skradzionych rzeczy zostało odzyskanych przez policjantów - wskazał Święcichowski.

 

KMP Poznań

 

 

Mężczyźni w wieku 26 i 29 lat postawiono zarzuty usiłowania i kradzieży z włamaniem, natomiast kobiecie przedstawiono zarzut paserstwa. Wobec mężczyzn sąd zastosował tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwa zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

pgo/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie