Zrobił sobie jajecznicę podczas... włamania. A to, co ukradł, wyrzucił

Polska
Zrobił sobie jajecznicę podczas... włamania. A to, co ukradł, wyrzucił
Pixabay/MAKY_OREL

Policjanci z Sieradza zatrzymali 29-latka, który włamał się do domu jednorodzinnego. Zabrał m.in. sprzęt rtv. Musiał być bardzo głodny, bo na miejscu przyrządził sobie jajecznicę z 12 jaj. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

W ubiegłym tygodniu policja otrzymała powiadomieni o włamaniu do domu jednorodzinnego w gminie Sieradz. - Po wybiciu szyby sprawca dostał się do domu, skąd ukradł między innymi mały telewizor, odtwarzacz dvd oraz butlę gazową. Straty oszacowano na kilkaset złotych - poinformował we wtorek rzecznik sieradzkiej policji Paweł Chojnowski. 

 

W poniedziałek sprawca włamania został zatrzymany. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec gminy Sieradz. W trakcie rozmowy z policjantami wyjaśnił, że doskonale wiedział, iż w budynku często nie ma domowników.

 

Nie miał pomysłu, co zrobić z łupem

 

1 stycznia wszedł na posesję; nogą wybił szybę w piwnicy i wszedł do domu. W kuchni zobaczył na blacie kilkanaście jajek i - jak powiedział - poczuł głód. Przygotował sobie jajecznicę z 12 jaj, którą zjadł. Dopiero po posiłku okradł dom.

 

Nie miał jednak pomysłu, co zrobić z łupem. Bał się zanieść przedmioty do lombardu, dlatego włożył je do worków foliowych, które wywiózł i porzucił w przydrożnym rowie.

 

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

 

 

pgo/dro/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze