Policja ujawnia nagranie wypadku. Pijany kierowca zmiótł z chodnika czworo pieszych

Polska

- W Zwierzynie w woj. lubuskim nietrzeźwy kierowca potrącił grupę pieszych. Wśród rannych jest trzech 15-latków i 43-letnia kobieta. Wszyscy trafili do szpitali, a sprawca wypadku został zatrzymany - poinformował Maciej Kimet z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Do wypadku doszło w niedzielę około godz. 17:20 w pobliżu stacji kolejowej w Zwierzynie (powiat strzelecko-drezdenecki) - to centrum tej niewielkiej miejscowości.

 

Z ustaleń policji wynika, że 27-latek kierujący Renault Megane stracił panowanie nad pojazdem i wpadł na chodnik. Auto uderzyło w idących po nim pieszych - kobietę i trzech nastolatków.

 

- Chłopcy zostali przewiezieni do szpitala w Gorzowie Wlkp., a kobieta do lecznicy w Drezdenku - powiedział Maciej Kimet z zespołu prasowego lubuskiej policji.

 

Podczas ustalania przebiegu zdarzenia kierowca, mieszkaniec pow. strzelecko-drezdeneckiego, został poddany badaniu na trzeźwość. Okazało się, że miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany przez policjantów.

 

- Mężczyźnie grozi poważny zarzut spowodowania wypadku pod wpływem alkoholu. Kluczowa dla jego treści będzie opinia lekarska na temat stanu zdrowia osób poszkodowanych. Pewne jest, że straci prawo jazdy - dodał Kimet i wyjaśnił, że najpierw mężczyzna musi wytrzeźwieć. 

 

Policjanci przeprowadzili dokładne oględziny miejsca zdarzenia. Zabezpieczone ślady i efekty pracy wykonanej na miejscu posłużą w prowadzonym postępowaniu przygotowawczym. Kierowca noc spędził w policyjnym areszcie. Mężczyzna doznał niegroźnych obrażeń.

hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie