Nietrzeźwy kierowca potrącił kobietę i trzech 15-latków

Polska
Nietrzeźwy kierowca potrącił kobietę i trzech 15-latków
zdj. ilustracyjne/Polsat News

- W Zwierzynie w woj. lubuskim nietrzeźwy kierowca potrącił grupę pieszych. Wśród rannych jest trzech 15-latków i 43-letnia kobieta. Wszyscy trafili do szpitali, a sprawca wypadku został zatrzymany - poinformował Maciej Kimet z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Do wypadku doszło w niedzielę około godz. 17:20 w pobliżu stacji kolejowej w Zwierzynie - to centrum tej niewielkiej miejscowości.

 

Z ustaleń policji wynika, że 27-latek kierujący renaultem megane stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na chodnik. Auto uderzyło w idących po nim pieszych - kobietę i trzech nastolatków. - Chłopcy zostali przewiezieni do szpitala w Gorzowie Wlkp., a kobieta do lecznicy w Drezdenku - powiedział Kimet.

 

Za kierownicą renaulta siedział mieszkaniec pow. strzelecko-drezdeneckiego. Podczas ustalania przebiegu zdarzenia został poddany badaniu na trzeźwość. Okazało się, że miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany przez policjantów.

 

- Mężczyźnie grozi poważny zarzut spowodowania wypadku pod wpływem alkoholu. Kluczowa dla jego treści będzie opinia lekarska na temat stanu zdrowia osób poszkodowanych. Pewne jest, że straci prawo jazdy - dodał Kimet. 

mta/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze