Przewoził siedmioro dzieci autem, był pod wpływem alkoholu

Polska
Przewoził siedmioro dzieci autem, był pod wpływem alkoholu
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Polsat News

52-letniego mężczyznę, który po spożyciu alkoholu przewoził siedmioro dzieci zatrzymali policjanci podczas kontroli drogowej w gminie Bodzechów (Świętokrzyskie). Mieszkańcowi powiatu ostrowieckiego grozi utrata prawa jazdy, areszt bądź grzywna.

Na terenie powiatu ostrowieckiego (Świętokrzyskie) policjanci prowadzili w piątkowy poranek działania kontrolne w ramach akcji "trzeźwy poranek". Przebadano 640 kierowców, z których jeden prowadził pojazd po spożyciu alkoholu. To 52-latek zatrzymany podczas kontroli drogowej w jednej z miejscowości w gminie Bodzechów, który przewoził busem siedmioro dzieci.

 

- Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad 0,3 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna odpowiadał już wcześniej za kierowanie samochodem w stanie po użyciu alkoholu. Teraz za swoje postępowanie będzie się tłumaczył przed sądem - powiedział sierż. szt. Sylwester Kaniewski z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.

 

Nieodpowiedzialnemu mężczyźnie grozi utrata prawa jazdy, areszt bądź grzywna.

 

Policja apeluje do użytkowników dróg o rozsądek i rozwagę. "Trzeźwość powinna być dla każdego z nas sprawą priorytetową. Pamiętajmy o tym i zawsze kierujmy się rozsądkiem, bo tylko w ten sposób możemy dać sobie i innym gwarancję bezpieczeństwa na drodze" - podkreślił Kaniewski.

 

- Przypominamy, że w budynku Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim został zamontowany alkomat, dzięki któremu każdy może sam sprawdzić swój stan trzeźwości, bez konieczności udziału w tej czynności policjantów - dodał.

ked/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie