ABW zatrzymała cztery kolejne osoby podejrzewane o handel odbarwionym olejem opałowym

Polska
ABW zatrzymała cztery kolejne osoby podejrzewane o handel odbarwionym olejem opałowym
Zdjęcie ilustracyjne/ pixabay.com/ habelfrank

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała cztery kolejne osoby podejrzewane o handel odbarwionym olejem opałowym i produktami ropopochodnymi; Grupa wyłudziła ok. 37 mln zł VAT przy tym nielegalnym obrocie.

To kolejna grupa przestępcza zajmująca się wyłudzaniem VAT zidentyfikowana i zatrzymana przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

 

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn potwierdził, że zatrzymań dokonali funkcjonariusze opolskiego wydziału zamiejscowego delegatury ABW w Katowicach.

 

- Grupa miała sprzedawać te produkty w Polsce jako pełnowartościowe paliwa silnikowe. Ustalenia ABW wskazują, że podejrzani tworzyli na potrzeby swojej działalności firmy, w imieniu których wystawiano dokumenty potwierdzające zakup tych paliw na Litwie, w Niemczech i w innych krajach UE - powiedział Żaryn.

 

Podejrzani mieli tworzyć dokumentację potwierdzająca handel tym towarem również na terenie Polski.

 

Żaryn powiedział, że w nadzorującej śledztwo ABW Prokuraturze Okręgowej w Katowicach zatrzymanym przedstawiono zarzut udziału w grupie przestępczej, poświadczenia nieprawdy w dokumentach, uszczuplenia VAT oraz prania pieniędzy.

 

- Wobec zatrzymanych przez ABW podejrzanych prokurator zastosował poręczenia majątkowe w łącznej kwocie 120 tys. zł i dozór policji - poinformował rzecznik. Zaznaczył, że sprawa będzie się rozwijała.

 

WIDEO: "Porażka państwa polskiego". Eksperci o zatrzymaniu b. agenta ABW, który mógł szpiegować dla Chin

ked/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie