Spółka Polskiej Grupy Zbrojeniowej ofiarą oszustwa. "Straty na miliony złotych"

Polska
Spółka Polskiej Grupy Zbrojeniowej ofiarą oszustwa. "Straty na miliony złotych"
cenzin.com

Handlująca bronią spółka Cenzin, która wchodzi w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, padła ofiarą tzw. phishingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję w celu uzyskania korzyści - ustalili dziennikarze RMF FM. Proceder mógł trwać kilka miesięcy. Według informacji radia, w kilku transzach miano przelać na fałszywe konto 4 mln zł.

Według informacji RMF FM, do spółki przyszło kilka e-maili od osoby lub osób podszywających się pod czeskiego dostawcę broni. W korespondencji miała pojawić się informacja o zmianie konta, na które spółka Cenzin ma wpłacać pieniądze za dostawy.

 

Osoby odpowiedzialne za finanse dokonały zmian w systemie płatności i kwoty za towar od czeskiego producenta przelewano na nowy rachunek - informuje radio.

 

Poinformowano SKW i ABW

 

Pracownicy spółki mieli wykryć oszustwo pod koniec roku. Oznaczałoby to, że proceder trwał kilka miesięcy. O sprawie miały zostać powiadomione Służba Kontrwywiadu Wojskowego i Agencja Bezpicezeństwa Wewnętrznego

 

Według RMF FM, na fałszywe konto przelano w sumie 4 mln zł. Oszuści mieli z kolei oszukać również jedną z ukraińskich spółek zbrojeniowych.

zdr/dro/ rmf24.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie