Świętokrzyskie: alarmy bombowe w sześciu urzędach skarbowych

Polska
Świętokrzyskie: alarmy bombowe w sześciu urzędach skarbowych
Polsat News/ zdj. ilustracyjne

Sześć urzędów skarbowych w woj. świętokrzyskim odebrało w poniedziałek drogą mailową wiadomość o podłożonym ładunku wybuchowym. W przypadku trzech placówek w Kielcach, Busku-Zdroju i w Staszowie zarządzono ewakuację.

Sześć urzędów skarbowych w woj. świętokrzyskim - I i II Urząd Skarbowy w Kielcach, placówki w Busku-Zdroju, Staszowie, Ostrowcu Świętokrzyskim i w Końskich - odebrało drogą mailową informacje o podłożonym ładunku wybuchowym.

 

W trzech z nich z nich zarządzono ewakuacje - poinformował w poniedziałek przed południem mł. asp. Artur Majchrzak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

 

Z budynku I Urzędu Skarbowego w Kielcach przy ulicy Wróbla ewakuowano 126 osób i 24 petentów, w Busku-Zdroju 48 osób, a w Staszowie 42.

 

- Do każdej z sześciu placówek udali się policjanci. Sprawdzamy, czy informacja o podłożeniu ładunku wybuchowego jest prawdziwa - zapewnił Majchrzak. Dodał, że policja próbuje ustalić autora, który wysłał maile do placówek skarbowych. Sprawcy za złożenie fałszywego zawiadomienia o podłożeniu ładunku wybuchowego może grozić do ośmiu lat więzienia.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie