Alarmy bombowe w hipermarketach i mazowieckim urzędzie wojewódzkim

Polska
Alarmy bombowe w hipermarketach i mazowieckim urzędzie wojewódzkim
Pixabay.com

Alarmy bombowe w hipermarketach Tesco w całej Polsce. Sklepy we Wrocławiu, Warszawie, Jeleniej Górze, Pruszkowie, Milanówku, Lubartowie i Oławie zostały ewakuowane, służby dokonały sprawdzenia pirotechnicznego. Nie znaleziono żadnych ładunków.

- Dziś rano na skrzynkę pocztową wrocławskiej straży miejskiej przyszła wiadomość, że w sklepach Tesco znajduje się materiał wybuchowy - mówi st. sierż. Dariusz Rajski z biura prasowego wrocławskiej policji. Chodzi o cztery sklepy we Wrocławiu. Wszystkie ewakuowano. W żadnym z nich nie stwierdzono zagrożenia.

 

Według nieoficjalnych wiadomości podobne informacje mailowe o podłożonym ładunku wybuchowym dotyczyły też sklepów Tesco w całej Polsce. Przed godz. 12 otrzymali je policjanci z Warszawy oraz służby w Jeleniej Górze, Pruszkowie, Milanówku, Lubartowie i Oławie.

 

- Chodzi o kilka sklepów w Warszawie i okolicach. Sklepy zostały sprawdzone pod względem pirotechnicznym. W części z nich czynności jeszcze trwają - mówi w rozmowie z aspirant Małgorzata Warecka z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji.

 

Alarm bombowy miał też miejsce w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim przy placu Bankowym w Warszawie. "Na miejsce przyjechały służby. Niczego nie znalazły" - powiedziała aspirant Małgorzata Warecka.

 

Trwają poszukiwania sprawcy lub sprawców alarmów. Za taki alarm grozi fałszywemu "bomberowi" nawet osiem lat więzienia i gigantyczna kara finansowa.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie