Pod Rakoniewicami samochód uderzył w drzewo. Nie żyją dwie osoby

Polska
Pod Rakoniewicami samochód uderzył w drzewo. Nie żyją dwie osoby
OSP Rakoniewice

Dwie osoby zginęły, a jedna została ranna w wypadku drogowym, do którego doszło w niedzielę nad ranem na drodze powiatowej pod Rakoniewicami w powiecie grodziskim (Wielkopolskie). Samochód marki mercedes uderzył w drzewo.

Jak poinformował oficer prasowy KPP komisarz w Grodzisku Wielkopolskim Kamil Sikorski, w wypadku zginęło dwóch pasażerów, mężczyzn w wieku 22 i 31 lat.

 

- Po dojeździe na miejsce zastaliśmy pojazd na dachu przy jezdni, w którym uwięzione znajdowały się dwie nieprzytomne osoby, a trzeci uczestnik przytomny znajdował się poza autem - poinformowała OSP Rakoniewice. W akcji wzięły również udział zastępy z JRG Grodzisk Wlkp. - Po około 30 minutach rozcinania karoserii narzędziami hydraulicznymi wydobyto obu mężczyzn i przekazano ratownikom, lecz po chwili lekarz stwierdził (ich - red.) zgon - podała straż z Rakoniewic. 

 

OSP Rakoniewice

 

- Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem marki mercedes zjechał nagle na lewy pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. Siła uderzenia spowodowała przewrócenie się pojazdu na dach. Wstępna przyczyna to nie dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Wszyscy trzej podróżujący to mieszkańcy powiatu grodziskiego - powiedział Sikorski.

 

OSP Rakoniewice

  

Jak dodał komisarz, kierujący pojazdem 24-letni mężczyzna trafił do szpitala, jego stan lekarze oceniają jako stabilny. - Od kierowcy została pobrana krew do badań trzeźwości - wyjaśnił.

pgo/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie