Prawie potrącił policjanta, uderzył w drzewo i uciekł do lasu. Policyjny pościg w Zielonej Górze

Polska
Prawie potrącił policjanta, uderzył w drzewo i uciekł do lasu. Policyjny pościg w Zielonej Górze
Polsat News
Zdjęcie ilustracyjne

Po pościgu ulicami Zielonej Góry zatrzymany został jeden z mężczyzn uciekających osobowym volkswagenem. Kierowca, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i uciekając powodował zagrożenie na drodze, zbiegł i jest poszukiwany przez policję.

Jak poinformowała w sobotę rzeczniczka zielonogórskiej policji Małgorzata Stanisławska, pościg rozpoczął się w piątek wieczorem na ul. Wojska Polskiego w centrum miasta. Patrol prewencji chciał zatrzymać samochód do kontroli, ale kierowca zignorował sygnały i zaczął uciekać. - Podczas blokady niemal przejechał jednego z funkcjonariuszy. Wówczas policjant oddał strzały w kierunku opon uciekającego samochodu - powiedziała Stanisławska.

 

Kierujący volkswagenem jechał bardzo szybko, nie zwracał uwagi na sygnalizację, zmuszał innych do zjeżdżania z drogi. Na Trasie Północnej otarł się o busa, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. - Kierowca wysiadł z auta i uciekł do lasu, pasażer został zatrzymany przez policjantów. Trwa wyjaśnianie powodów ucieczki mężczyzn - powiedziała Stanisławska.

 

Dodała, że zatrzymany to 28-letni mieszkaniec Zgorzelca na Dolnym Śląsku. Był wcześniej notowany za kradzieże. Nie był jednak obecnie ścigany. Trwają poszukiwania jego znajomego, który kierował volkswagenem.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie