Wyjątkowa misja polskich lekarzy w Nepalu. Pomagają w leczeniu niepełnosprawnych

Polska

- Na co dzień system opieki medycznej w Nepalu jest prywatny. Każda osoba niepełnosprawna, każdy, kto potrzebuje leczenia, musi za to płacić. Dlatego my, z grupą międzynarodową, jedziemy tam na miejsce, aby pomóc – powiedział w "Nowym Dniu" w Polsat News dr Marian Majchrzycki, pomysłodawca Kathmandu Therapy Camp.

"Jesteśmy grupą terapeutów - osteopatów, fizjoterapeutów, masażystów, specjalistów medycyny tybetańskiej i lekarzy. W lutym i marcu 2018 roku pomagaliśmy w Kathmandu (stolicy Nepalu) ponad 200 dorosłym i dzieciom z niepełnosprawnościami, ofiarom trzęsienia ziemi, wypadków komunikacyjnych, polio i chorym od urodzenia. Wykonaliśmy ponad 300 zabiegów/terapii indywidualnych, Codziennie przez 3 tygodnie prowadziliśmy ćwiczenia grupowe i naukę poruszania się i balansu na wózku inwalidzkim, w których uczestniczyło 20 osób dziennie" - czytamy na stronie pomagam.pl, gdzie prowadzona jest zbiórka pieniędzy na wyjazd. 

 

We wpisie podkreślono, że "Nepal to kraj, w którym system opieki zdrowotnej działa o wiele gorzej niż w Polsce. Dlatego w kwietniu 2019 roku jedziemy pomagać ponownie".

 

 

 

luq/ Polsat News, polsatnews.pl, pomagamy.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie