Student buduje dla siebie robotyczne protezy. Z klocków Lego

Technologie

19-letni David Aguilar, student bioinżynierii z hiszpańskiego Universitat Internacional de Catalunya, zbudował robotyczne protezy z klocków Lego. Aguilar, z powodu rzadkiej choroby genetycznej, urodził się bez prawego przedramienia. Jego marzeniem jest zaprojektowanie niedrogich robotycznych kończyn dla wszystkich, którzy ich potrzebują.

19-latek zbudował dla siebie już cztery robotyczne protezy. Wszystkie konstrukcje są oznaczone symbolem MK i kolejnym numerem, czym młody konstruktor nawiązuje do swojego ulubionego komiksowego superbohatera Iron Mana i jego kombinezonów MK.


Aguilar korzysta z klocków Lego dostarczonych przez przyjaciela. Pierwszą protezę zbudował, gdy miał 18 lat - zginała się w stawie łokciowym i była wyposażona w łapak napędzany silnik elektrycznym.


Pochodzący z Andory, maleńkiego księstwa między Hiszpanią a Francją, nastolatek przyznaje, że jego celem jest pokazanie ludziom, że nie ma rzeczy niemożliwych, a niepełnosprawność nie może ich ograniczać. Dlatego właśnie prowadzi na YouTube kanał pod pseudonimem "Hand Solo".


Po ukończeniu studiów Aguilar chce stworzyć niedrogie robotyczne protezy dla wszystkich, którzy ich potrzebują.

grz/luq/ Reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie