Auto przemytników ze skrytkami na kolce, by zatrzymać pościg. Zwalniał je przycisk przy kierownicy

Polska

Fiat Ducato wypełniony papierosami z przemytu o wartości 1,7 mln złotych stał na poboczu drogi w powiecie sejneńskim (Podlaskie). Po sprawdzeniu auta przez pograniczników okazało się, że nie tylko miało nielegalny ładunek, ale było przygotowane, by zgubić ewentualny pościg - miało skrytki wypełnione metalowymi kolcami. Funkcjonariusze zaprezentowali na wideo, jako one działały.

Patrol Straży Granicznej z Placówki w Sejnach zwrócił uwagę na stojącego na poboczu Fiata Ducato w niedzielę w nocy. Podczas kontroli okazało się, że jego przestrzeń ładunkowa wypełniona jest po brzegi papierosami z białoruskimi znakami akcyzy.


W sumie w samochodzie było załadowanych ponad 115 tys. paczek papierosów z przemytu. Szacunkowa wartość kontrabandy wynosi niemal 1,7 mln zł.

  

Fałszywe tablice, skrytki na kolce


Przemytnicze auto miało zamontowane podrobione tablice rejestracyjne. Wewnątrz samochodu schowane były oryginalne tablice rejestracyjne oraz jeszcze jedne - podrobione. Okazało się również, że przemytnicy przygotowali samochód na wypadek pościgu - w specjalnie skonstruowanych skrytkach znajdowały się kolce, które za pomocą przycisków przy kierownicy można byłoby rozsypać na drodze.


Fiat Ducato z 2016 roku o wartości około 70 tys. zł zatrzymano jako dowód w sprawie. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania kierowcy.

 

WIDEO: Trzech Polaków zginęło w wypadku w Niemczech. Ich auto czołowo zderzyło się z ciężarówką

grz/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie