Strażacy wynieśli psa z płonącego domu. Zwierzę uratowano dzięki reanimacji [WIDEO]

Świat

Strażacy z Sacramento w Kalifornii podczas gaszenia pożaru domu mieszkalnego, w jednym z pomieszczeń odnaleźli małego psa, niedającego oznak życia. Zwierzę zostało błyskawicznie wyniesione ze strefy zagrożenia, a strażacy podjęli resuscytację. Psa udało się uratować, a film z akcji zamieszczono w mediach społecznościowych. Internauci okrzyknęli strażaków bohaterami.

Do pożaru domu w miejscowości Arden Area doszło w środę ok. godz. 20 czasu lokalnego. Na miejsce przyjechały zastępy straży z miejskiego oddziału Sacramento.

 

Na terenie posesji strażacy odnaleźli 90-letnią właścicielkę domu, poruszającą się na wózku. Kobieta została ewakuowana z płonącego budynku i nie odniosła żadnych obrażeń.

 

Zwierzę nie ruszało się i nie oddychało

 

Strażacy w sypialni trafili na Dicky'iego - psa 90-latki. Zwierzę nie ruszało się i nie oddychało. Strażacy wynieśli je z budynku, po czym rozpoczęli resuscytację. Podczas masażu serca psu podawano tlen za pomocą specjalnej maski, dostosowanej dla zwierząt.

 

Po kilku minutach Dicky odzyskał przytomność. Po upewnieniu się, że nic już nie zagraża strażacy oddali go właścicielce.

 

Film z kamery umieszczonej na hełmie jednego ze strażaków trafił do sieci. Użytkownicy mediów społecznościowych pochwalili bohaterską postawę służb.

 

 

"Dziękuję wam, za szybkie decyzje i troszczenie się o wszystkich członków rodziny". "Podczas oglądania wstrzymywałem oddech. Świetna robota!" - czytamy w komentarzach na Facebooku.

bas/msl/ CBS 13 Sacramento; Zdjęcia: Sacramento Metropolitan Fire District
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie