Schronisko próbowało uśpić szczeniaka, ale ten się obudził. Poznajcie Rudolpha - "cudownego psa"

Świat
Schronisko próbowało uśpić szczeniaka, ale ten się obudził. Poznajcie Rudolpha - "cudownego psa"
Facebook/Kings Harvest Pet Rescue No Kill Shelter

Szczeniak Rudolph trafił do schroniska w Oklahomie, a te zdecydowało się go uśpić ze względu na brak wolnych miejsc. Pies obudził się jednak chwilę po zabiegu. Zaskoczony obrotem spraw weterynarz odmówił kolejnego zastrzyku, a szczeniaka, którego wiek oszacowano na ok. 8 miesięcy, przygarnęło schronisko w Iowa. "Cudowny pies" niedługo potem znalazł nowego właściciela.

"Bóg miał wobec niego inne plany, ponieważ po wszystkim po prostu się obudził. Na szczęście weterynarz odmówił powtórzenia zabiegu" - napisało na Facebooku schronisko Kings Harvest Pet Rescue No Kill Shelter w stanie Iowa. To właśnie tam trafił Rudolph po tym jak wybudził się po podaniu zastrzyku. W odróżnieniu od schroniska w Oklahomie, te z zasady nie usypia zdrowych psów.

 

W rozmowie ze stacją telewizyjną WQAD, pracownica ośrodka z Iowa przyznała, że "jest to prawdziwy cud".

 

Post, w którym został zamieszczono apel o adoptowanie szczeniaka został udostępniony przez internautów ponad 2000 razy. Do schroniska zgłosiło się mnóstwo chętnych, w tym organizacja szkoląca psy pomagające weteranom wojennym.

 

Po trzech dniach schronisko poinformowało, że choć decyzja komu oddać psa była niezwykle trudna, to pies nawiązał szczególną więź z pewnym młodym mężczyzną. Na Facebooku zamieszczono zdjęcie nowego właściciela, ale nie ujawniono jego imienia i nazwiska.

 

bas/ globalnews.ca
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie