Sterydy anaboliczne o wartości ponad 670 tys. zł znalezione w samochodzie słowackiego kierowcy

Polska
Sterydy anaboliczne o wartości ponad 670 tys. zł znalezione w samochodzie słowackiego kierowcy
slaski.strazgraniczna.pl

122 tysiące sztuk różnego rodzaju sterydów anabolicznych, których wartość oszacowano na ponad 670 tys. zł, znaleźli w skontrolowanym w Cieszynie (Śląskie) samochodzie obywatela Słowacji funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

- 44-letni Słowak wpadł podczas rutynowej kontroli, prowadzonej na międzynarodowych szlakach komunikacyjnych. Funkcjonariusze z Bielska-Białej zatrzymali samochód na słowackich numerach rejestracyjnych, w którym mężczyzna przewoził pięć dużych toreb, wypełnionych ampułkami, kapsułkami i tabletkami - poinformowała w piątek rzeczniczka komendanta tego oddziału mjr Katarzyna Walczak.

 

slaski.strazgraniczna.pl

 

44-latek został zatrzymany. Posiadanie i obrót tego rodzaju medykamentami na terenie Polski wymaga odpowiedniego zezwolenia albo - jak w przypadku niektórych znalezionych w jego bagażu sterydów - jest na terenie Polski zabroniony. Za popełnienie przestępstwa przewidzianego w ustawie Prawo farmaceutyczne mężczyźnie grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

 

W ramach wszczętego w tej sprawie dochodzenia funkcjonariusze Straży Granicznej będą wyjaśniać źródło pochodzenia zabezpieczonych anabolików, a także potencjalnych odbiorców nielegalnego towaru.

ked/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie