Będzie zażalenie na decyzję o środkach zapobiegawczych wobec b. szefa KNF

Polska
Będzie zażalenie na decyzję o środkach zapobiegawczych wobec b. szefa KNF
Polsat News

Obrońcy b. szefa KNF Marka Chrzanowskiego zaskarżą decyzję prokuratury w sprawie zastosowanych wobec niego po zwolnieniu z aresztu środków zapobiegawczych - poręczenia majątkowego i dozoru policji. Nie kwestionują zakazu kontaktowania się ze świadkami.

Chrzanowski, który jest podejrzany o przekroczenie uprawnień w związku z rozmową z właścicielem Getin Noble Banku Leszkiem Czarneckim, opuścił katowicki areszt 26 stycznia, po spędzonych w nim dwóch miesiącach. Sąd nie uwzględnił wniosku prokuratury o przedłużenie okresu aresztowania.

 

Po tym, jak Chrzanowski wyszedł na wolność, prokuratura zastosowała wobec niego 250 tys. zł poręczenia majątkowego, dozór policji oraz zakaz kontaktowania się - zarówno bezpośredniego, jak i pośredniego - z osobami, które w tym postępowaniu są świadkami.

 

O tym, że zapadła decyzja o sporządzeniu zażalenia na decyzję prokuratury, które trafi do sądu w najbliższych dniach poinformował w czwartek jeden z obrońców Chrzanowskiego mec. Radosław Baszuk.

 

- Zaskarżymy postanowienie w części dotyczącej poręczenia majątkowego i dozoru policji, nie skarżymy w zakresie zakazu kontaktowania się ze świadkami - powiedział.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie