Leżała na odludziu w śniegu i nie mogła się podnieść. Z pomocą przyszli policjanci

Polska
Leżała na odludziu w śniegu i nie mogła się podnieść. Z pomocą przyszli policjanci
Pixabay/jarmoluk

Policjanci z Piaseczna uratowali 76-letnią kobietę. Schorowana emerytka wywróciła się i nie mogła podnieść. - Leżała na odludziu w śniegu klika godzin. Miała wielkie szczęście, że pomoc nadeszła w porę - poinformował we wtorek nadkom. Jarosław Sawicki.

Dochodziła godz. 6 rano, gdy dyżurny w Piasecznie otrzymał pilne wezwanie do kobiety leżącej w śniegu w zupełnie odludnym miejscu. Zauważył ją mężczyzna spieszący się do pracy, który skrócił sobie drogę ścieżką przez łąki i zarośla.

 

Mężczyzna sam nie był w stanie jej pomóc, dlatego zadzwonił po policję. Podczas rozmowy opisał dokładnie funkcjonariuszom miejsce, w którym jest 76-latka. Chwilę potem podjechał tam patrol. - Mężczyzna usłyszał ciche wołanie o pomoc. Gdy podszedł bliżej ujrzał straszą kobietę. Obok niej leżała jej kula. 76-latka nie była w stanie sama się podnieść - relacjonuje nadkom. Jarosław Sawicki.

 

Policjanci podnieśli schorowaną emerytkę i zaprowadzili do radiowozu, by mogła się ogrzać. Ustalili jej dane i skontaktowali się z rodziną kobiety, zupełnie zaskoczoną nocnym wyjściem emerytki z domu. 76-latka wróciła do najbliższych.

 

 

WIDEO: Potrącona rowerzystka kilka godzin leżała w rowie i czekała na pomoc. Nie udało się jej uratować

 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie