Po wypadku przez trzy godziny błąkała się po lesie. Kobietę uratowano dzięki systemowi eCall w aucie

Moto

- Kobietę, która straciła panowanie nad samochodem marki mercedes, a po zdarzeniu przez trzy godziny błąkała się po lesie, uratował system powiadamiania eCall - poinformowała rzecznik prasowy ostrowskiej policji Małgorzata Łusiak. System eCall jest obowiązkowy w samochodach wyprodukowanych po 1 kwietnia 2018 r.

Do wypadku doszło we wtorek wczesnym rankiem w Kęszycach w gminie Sieroszewice w Wielkopolsce.

 

- Kierująca mercedesem kobieta straciła panowanie nad pojazdem, ścięła kilka drzew w lesie, a następnie oddaliła się od pojazdu i błąkała się w środku lasu - powiedziała rzecznik ostrowskiej policji.

 

O zdarzeniu służby ratunkowe powiadomił o godz. 4.15 system eCall, zamontowany w samochodzie kobiety. Na miejsce zdarzenia przyjechali strażacy i policja. Kobietę odnaleziono po trzech godzinach poszukiwań. W akcji wzięło udział łącznie 25 strażaków.

 

- Kobieta znajdowała się około 1,5 kilometra od miejsca wypadku - wyjaśniła Łusiak.

 

Podaje lokalizację pojazdu, informuje o liczbie pasażerów 

 

Jak się okazało, jest to mieszkanka powiatu bydgoskiego, którą przewieziono do ostrowskiego szpitala.

 

- Pacjentka nadal przebywa na oddziale ratunkowym w naszym szpitalu. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – poinformował rzecznik ostrowskiego szpitala Adam Stangret.

 

System eCall jest obowiązkowy w samochodach wyprodukowanych po 1 kwietnia 2018 r. Działa w ten sposób, że po każdym uaktywnieniu poduszki powietrznej w samochodzie do służb ratowniczych automatycznie zostaje wysłana informacja o wypadku.

 

System przekazuje lokalizację samochodu na podstawie sygnału GPS, informuje także o liczbie pasażerów w aucie.

paw/ PAP, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie